Lady PDF Tisk Email
Napsal uživatel simiri   
Čtvrtek, 18 Duben 2013 09:55

 

Hlídání Lady

Tuhle před Velikonocemi přišel za mnou brácha a povídá: "Hlídáme Lady, ale bude nám hárat." No tak jsem věděl, že se o Ladynku budu starat já. Je to klidná hafanka, s mírnou nadváhou. A tak jsem s vodítkem, jídlem a pelíškem dostal zároveň i instrukce od psího výživového poradce. Co to vlastně znamenlo? Přesně měřené dávky stravy, žádné sladké pamlsky, ale aby nepřišla o odměnu, tak odměňuji speciálními psími pochoutkami. Takové salámky, které jsou skutečně chutnou odměnou. A hlavní medikace byla: POHYB.

A tak s Lady chodíme samozřejmě třikrát denně na procházku, minimálně 20 minut, z toho mi v průměru obden vyjde procházka na alespoň dvě hoďky. No a víkendy chodíme na celodenní vycházky. A nebo pokud jedu na víkendový pobyt po našich luzích a hájích, tak samozřejmě Ladynka jede taky a šlape se mnou.

Máme už tedy za sebou pět aktivních víkendů a občas i výlety v týdnu, když se najde čas.

 

 

 

a do vodičky! mezi bledulema v Čertově údolí v údolí Berounky
__________a do vodičky!_____________mezi bledulema v Čertově údolí________________v údolí Berounky

 

No a tak po měsíci děláme veliké pokroky. Ladynka je mnohem čipernější, vitálnější a má obecně mnohem větší radost ze života. Dokonce jí občas baví i klacíky, a na výletech chodíme radostně a makáme naplno. Samozřejmě zařazujeme i správné odpočinkové pauzy ;-)

 

na slunci nad Robečským potokem pauza na pol
__________na slunci nad Robečským potokem_________________________
pauza na poli

Aktualizováno Středa, 24 Duben 2013 15:23