PetCare - O nás PDF Tisk Email

Jsme tým, který se bude starat o vaše domácí mazlíčky. Jsme milovníci zvířat, zvláště pak těch domácích. Každý člen našeho týmu má doma nějakého toho domácího mazlíčka a mnoholeté osobní zkušenosti s jejich chovem a výchovou. Nejedná se však pouze o psa nebo kočku, ale i o drobné hlodavce (morče, křeček, pískomil), papoušek, rybičky a další domácí mazlíčky.

Každému vašemu domácímu zvířátku najdeme nejvhodnějšího pečovatele, který má dostatek znalostí s péčí a chovem a má osobní zkušenosti s konkrétním zvířátkem.

Každý z nás má odpovědný přístup k jakémukoliv živému tvoru. Pokud se rozhodnete svěřit právě nám vašeho mazlíčka, budou se o něj starat profesionálové a vašemu zvířátku se dostane té nejlepší péče.


A zde je náš základní tým profesionálních opatrovatelů:

 

Jirka - má doma dva psí kámoše, má zkušenosti s agresivními i problémovými psy. Také má praxi s chovem morčat a drobných hlodavců. V problematice chovu se výborně orientuje.

V našem teamu má na starosti komunikaci s klienty, naše webové stránky a veškeré právně technicko administrativně ekonomické záležitosti.

"Moji dva současní psi se jmenují Lujs (Louis) a Darina. Lujs je plavý pes howavarta, takovej malej grázlík ve velkým těle. Právě on mě naučil, jak se správně pracuje s agresivníma psama velkého plemene. Dostal se ke mně ve 4,5 letech po té, co pokousal svojí předchozí rodinu. Dnes je ovladatelnej a pěkně spolu vycházíme. Darinka černá fenka křížence kokršpaněla. Ke mně se dostala v 3,5 letech od kámošky, které se narodilo miminko, a poté co začalo chodit, si spolu neporozuměli. Pravidelné venčení, blbnutí a trénování poslušnosti je pro nás velká radost. Pokud nejsem v práci, chodíme venčit na dlouhé výlety i krátké procházky a pokud je to možné, tak i s partou kámošů pejskařů.

V minulosti jsem choval morčátka, se kterýma jsem si užil mnoho veselých i neveselých chvil. Po té, co se moje první dvě "zaručeně" samičky rozmnožily (samozřejmě, že jeden byl sameček) jsem to dopracoval až na 16 morčat zároveň. Dovedete si představit, že jsem se nenudil. Pak se mi do chovu dostala kokcidióza a poslední dvě morčata, která se mi podařilo zachránit u mne dožila důstojný život."

PetCare - hlídání a venčení psů a koček - Jirka

Ajka - má doma tři pejsky, kocoura a nějakou tu drobotinu ve formě rybiček. Dále chovala papoušky a drobné hlodavce - křečky a pískomily. Má zkušenosti s bázlivými psy a jejich návratem do normálu.

V našem teamu má na starosti  komunikaci s klienty, veškerou dokumentaci a BOZP.

"Ke psům jsem se dostala už jako malá. U nás v rodině bylo vždy nějaké zvířátko ať kočička nebo pejsek. Chovat a více se zajímat o zvířata, jsem se začala ke konci základní školy. Volba střední školy byla jasná - Veterina, kterou jsem taky vystudovala. Na střední jsme do rodiny pořídili hned dva pejsky Blacka a Ajku (oba dva jsou hovawarti). V té době jsme ještě měli stařičkého voříška Čertíka a kočičku Micku. S těmto dvěma raubíři jsem začala jezdit na výstavy a výcvikové tábory, kde jsme sklízeli větší či menší úspěchy. Se psem mám složenou zkoušku ZPU1 a s čubinkou ZOP. Hedling na výstavách mě opravdu bavil a psy též. Velmi ráda se mu věnuji i nyní, kdy hafani již po výstavách tak moc nejezdí. V případě čubinky Ajky jsem si také vyzkoušela práci s extrémně bázlivými psy, protože jsme kvůli její nemoci v raném mládí zanedbali socializaci a ona mě naučila, jak citlivě se s těmito psy musí zacházet.  Jak šly roky, přibyl nám doma ještě nalezený kocourek Mourek a potomek našich dvou psů Deuška - s tou se věnuji výcviku - chvíli jsme dělaly i agility, na výstavy bohužel není, ale mám jí hlavně jako parťáka na cesty. 
Mimo tato zvířata naší rodinou prošlo nespočet křečíků, pískomilů a papoušků, mimojiné i páreček neofém tyrkysových, které dokonce snesly vejce, bohužel se nám nepovedlo mláďata odchovat.
Po střední škole pokračuji ve studiu vysoké školy a to opět zaměřené na zvířata - České zemědělské univerzity v Praze."

PetCare - hlídání a venčení psů a koček - Ajka

Verča - je naším nejnovějším ale také nepostradatelným členem v realizačním teamu. Má zkušenosti s mnoha nejrůznějšími zvířátky. V současné době má fenku a několik potkanů a myšek a rybičky.

V našem teamu má na starosti komunikaci s asistenty a aktuální administrativní záležitosti.

"Celý život jsem součástí nějaké zvířecí smečky. Jako mimino a později batole jsem byla oblažována naším prvním psem, velkým kníračem Samem, který mě v zimě tahal na sáňkách. Když odešel za duhový most, maminka vyplnila prázdné místo v našich srdcích pořízením morčat (s originálními jmény Morčák a Morina) a křečků džungarských. Ti nás však, vlivem krátkého hlodavčího života, brzy opustili. Poté probíhaly moje všemožné pokusy o chov akvarijních rybiček, více či méně úspěšné.

Jednou jsme si z návštěvy našich příbuzných na Slovensku přivezli domů malou fenku křížence náhod jménem Puppy. Byla neodolatelně roztomilá a zachránili jsme ji tím před utracením. Dnes je jí 15 let a je své paničce znatelně vděčná, že ji přes různá úskalí dotáhla do tak vysokého věku. Kromě Puppinky se mnou v současné době žije ještě samec myši laboratorní - Myšák, 3 samci potkana laboratorního - Démon, Gaara a Inu-Yasha, samec křečka zlatého - Alex a spousta pavích oček se souhrnným jménem - Ryby. V minulosti jsem chovala také vodní želvy (nádherné), kocoura, 2 leguány zelené, pakobylky indické a několik potkanů předcházejících těm současným. Zkušenosti mám však i s jinými zvířaty, pracovala jsem nějakou dobu ve zverimexu, kde jsem měla na starost vše možné, od papoušků přes různé hlodavce, hady, pavouky, štíry, varany a další plazy až po kosmany zakrslé. Další zkušenosti jsem nasbírala v rámci praxí pod záštitou ČZU, kde jsem se podrobně seznámila s chodem kravína a vepřína, byla jsem na praxi u koní a v ZOO Praha u goril, pásovců, variů, kotulů a dalších opiček. Zaměření mého vysokého vzdělání se ubírá směrem k chovu exotických ptáků a savců."

PetCare - hlídání a venčení psů a koček - Verča

 

 

Nedílnou součástí našeho týmu jsou námi pečlivě proškolení a prověření asistenti.

Všichni asistenti mají osobní zkušenosti nejen s venčením psů a hlídáním koček, a to všech velikostí a mnoha plemen. Kromě běžného soužití řešili i neduhy těchto zvířat, ať už zdravotní nebo psychické (obvykle bázlivost nebo agresi). Mnozí z nich měli, nebo mají doma chovnou stanici, takže velmi dobře znají vývoj a potřeby psů a koček od narození přes pubertu a dospělost až po stáří. Někteří mají zkušenosti s výcvikem psů, ať už se jedná o výcvik vlastního psa nebo cizího psa na zakázku.

Dále mají osobní zkušenosti s chovem drobných hlodavců (zakrslý králík, křeček, morče, osmák, potkan, myš), papoušků všech velikostí (rozela, andulka, žako), želviček, rybiček, či jiných exotických tvorů jako je chameleon, leguán, strašilka.

Mnoho z nich jsou studenti nebo absolventi ČZU v Praze nebo VŠ Veterinární.

 

PetCare - náš tým asistentů pečovatelů