PetCare - Naše služby - venčení a hlídání PDF Tisk Email
seznam článků
PetCare - Naše služby - venčení a hlídání
- Venčení psů a jiných zvířat
- Dlouhodobý pobyt
- Hlídání a zaopatřování zvířat
- Další služby
- Pravidla
Všechny strany

Venčení a hlídání NEjen psů a koček

Všichni víme, že v životě někdy nastanou situace, kdy náš mazlíček s námi nemůže být všude. Můžou to být krátkodobé situace jako zdržení se v práci, návštěva divadla, kina či jiné společenské akce, nebo dlouhodobé události jako služební cesta nebo dovolená. Občas se také ráno vzbudíme a nemůžeme ani vstát z postele, natož třeba vyvenčit svého psa, který přesto potřebuje ven. Není nic lehčího než zvednout telefon a zavolat nám. Pokud to bude v našich silách, rádi vám vyhovíme a pomůžeme.

V případě potřeby jsme k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Vašeho svěřence můžeme hlídat dlouhodobě nebo jen krátkodobě. Není pro nás problém, když ráno zavoláte, aby jsme s vámi ještě ten den vyřídili formality a byli schopni vašeho pejska, kočičku či jiné zvířátko pohlídat.

 


 

Venčení psů a venčení jiných zvířat v místě vašeho bydliště

Venčíme psy i jiná zvířata všech velikostních rázů či stáří. Pejska vyvenčíme na dostatečně dlouhé procházce, jejíž délka je přizpůsobená temperamentu a velikosti plemene psa od malé čivavy až po velkou dogu. Každému pejskovi věnujeme čas, který potřebuje. S Vaším psem si během procházky rádi pohrajeme a pomazlíme se s ním nebo jej naučíme něco praktického do života v rámci socializace.

Vašeho psa či jiné zvíře vyvenčíme v okolí vašeho bydliště, kde je zvyklý se venčit. Venčení probíhá na vodítku (z bezpečnostních důvodů), ale vodítko je vždy dostatečně dlouhé, tak jak je váš pes zvyklý. Pokud zjistíme, že nás pejsek poslouchá lze jej venčit na dlouhém vodítku nebo i zcela na volno, toto je ale vždy pouze na zvláštní přání majitele.

Za speciálních podmínek není problém vyvenčit psy nesnášenlivé vůči jiným zvířatům nebo venčit háravé feny  - pro bližší informace prosím volejte nebo pište.

Pejska můžeme při venčení také cvičit. Část našeho týmu jsou zkušení cvičitelé a vychovatelé psů. Stačí si nadiktovat co a jak by jste si představovali.

 


 

Pobyt a pravidelné venčení psa či jiného zvířete u našeho pečovatele

Rozšířením služby venčení psů a jiných zvířat je pravidelné venčení zvířete s pobytem u našeho pečovatele. Váš pejsek dostane stejnou nebo velmi podobnou péči na jakou je zvyklý u vás doma. Samozřejmostí je miska s čerstvou vodou, miska s granulemi (granule ani jiná strava nejsou zahrnuty v ceně pobytu), venčení 2-3x denně dle domluvy a zvyku psa či jiného zvířete a hlazení a nekonečné mazlení.

Na dlouhodobý pobyt je nezbytné zabalit psovi očkovací průkaz s platným povinným očkováním po celou dobu pobytu, dále hračky, pelíšky a granule či maso (popřípadě jiné jídlo dle dohody a potřeb pejska).

Přeprava psa či jiného zvířete k nám a zpět k vám není zahrnuta v ceně pobytu. Přepravu psa Vám poskytneme po Praze za 100,-Kč.

Nejsme psí hotel. Psy nemáme zavřené v kotcích, ze kterých se dostanou jen na vyvenčení. Pokud psa svěříte nám, bude součástí rodiny pečovatele, právě tak jak je na to zvyklý u vás doma. Není však problém, když je pes zvyklý na kotec a přejete si jeho pobyt v kotci.

 


Návštěva a zaopatření zvířete u vás doma

Kočky

Další nabídkou je zaopatření koček všech ras a stáří u vás doma. Přijdeme, když vy si to budete přát.
Zaopatření kočky v sobě zahrnuje kontrolu zdravotního stavu, nakrmení, napojení, úklid kočičího záchodu a na přání si s ní i pohrajeme a pomazlíme ji. Uděláme vše tak, aby se vaše kočka cítila spokojená.

Ostatní zvířata

Kromě hlídání koček nabízíme také opatrování drobných domácích zvířat, morčat, křečků, pískomilů, potkanů a jiných hlodavců, rybiček, papoušků, opiček (čeledi kombovitých, nártounovitých a kosmanovitých a také makie podčeleď cheirogaleinae), fretek, veverek, želv, ještěrek, mloků, raků a krabů, hadů, prasátek a dalších roztodivných domácích mazlíčků. Spousta z našich opatrovatelů má specializovanou školu na opatrování těchto mazlíčků, nebo s nimi má i svoje osobní zkušenosti. Samozřejmě, že respektujeme základní zásady zacházení a kontaktu s těmito zvířátky a řídíme se vašimi návody na opatrování. 
Zaopatření těchto zvířátek u vás doma v sobě zahrnuje: krmení, čištění ubytovacího zařízení (klec, voliéra, akvárium, terárium), výměnu vody, zkontrolování zdravotního stavu a případně na žádost i kontakt s pečovatelem (hra, mazlení) či různé druhy ošetření (česání u dlouhosrstých zvířátek a podobné lehké úkony).

 


 

Další služby :

Zejména se jedná o služby jako návštěva veterinárního lékaře v rámci očkování nebo prohlídky a nebo návštěva kosmetického salonu s vaším čtyřnohým mazlíčkem. Výlohy spojené s návštěvou veterináře či salonu jsou placeny zvlášť. Využít lze vámi prověřeného veterinárního lékaře, nebo námi prověřené kliniky.
Pokud budete chtít kvalitní fotky vašeho miláčka, nabízíme vám také služby naší fotografky, která fotí nádherné fotky, o čemž se budete moci přesvědčit v naší fotogalerii.

 


Pravidla :

Avšak i pro naši společnost platí určitá pravidla, hlavně v rámci ochrany našich pečovatelů:

Podmínky přijetí zvířete do péče :

 1. štěně po 50. dni života
 2. zvířata neagresivní k okolí
 3. feny pouze do první poloviny březosti
 4. nekojící feny
 5. psi a kočky musí být odblešeni, odčerveni a řádně očkováni
 6. celkově zdravé zvíře

 

Vzhledem k nebezpečnosti některých druhů zvířat, jsme povinni se řídit pojmem "nebezpečný druh zvířete" - což je takový druh, který vzhledem ke svým biologickým vlastnostem má zvláštní nároky, může ohrozit zdraví a život člověka, který se pak může dopustit týrání jedince tohoto druhu. Nebezpečné druhy zvířat stanoví ministerstvo zemědělství České republiky vyhláškou č. 75/1996 Sb.

Všechna zvířata uvedená v této vyhlášce nehlídáme nebo je hlídáme pouze za specifických pravidel, proto pro bližší informace zavolejte nebo napište e-mail.

  Jedná se zejména o :
 1. všechny jedovaté druhy plazů
 2. dravé druhy želv z čeledi kajmankovitých (Chelydridae)
 3. všechny druhy z řádu krokodýli (Crocodylia)
 4. z podřádu ještěři (Sauria) všechny druhy dorůstající v dospělosti přes 1 m délky těla včetně ocasu
 5. z podřádu hadi (Ophidia) všechny nejedovaté druhy dorůstající v dospělosti přes 3m délky těla včetně ocasu
 6. velké druhy papoušků (rody Ara, Anodorhynchus, Calyptorhynchus, Proboscigera)
 7. všechny druhy z řádu primáti (Primates) s výjimkou makiů (podčeleď Cheirogaleinae) a příslušníků čeledí kombovitých (Galagidae), nártounovitých (Tarsidae) a kosmanovití (Callithricidae)
 8. všechny druhy z řádu šelmy (Carnivora) včetně ploutvonožců (Pinnipedia), s výjimkou domestikovaných druhů pes (Canis familiaris), kočka (Felis catus), fretka (Putorius furo)